TOM - Turistické Odddíly Mládeže

11. února 2002

A SBOHEM ŠKOLO, TRADAÁ ...

Aby nám neujel vlak, tak tomu předcházelo mnoho trpělivé práce naší TOM BOSS "podzemní organizace", turistického oddílu. A já "mladý stařec" už od začátku nestačil jejímu tempu! Snad jen v pití kávy jsem byl lepší a rychlejší. Už ve vlaku, kdy děti byly nebezpečně tiché - kartáři, bavlnkáři a povídači - nám kdosi sdělil:
"TO MÁTE NA TOPENÍ ?"
"ANO, MYSLÍM TY BĚŽKY!"

Rozhodnutí o tom vzít běžky padlo, a tak obtěžkáni "DŘEVEM" jsme dorazili do cíle. STOŽEC ! Luxusní Stožec, ubytováním i jídlem nás doslova rozehřál a to, že nebyl sníh, jsme doháněli chůzí a hrou.

. . . tak takhle chutná sníh, za tričkem taje nejlépe . . .

. . . učitelské sklony . . .

Hrálo se i na kytaru ... Zde jsme zachytili pro vás ostatní historický okamžik: Hančí při hře ... tuto fotku jsem fotil s uvolněným výrazem, ale křečí na spoušti!

Strom "prsáč" byl majestátný a na dotyk k nám něžný.

Putování Šumavou bylo protknuto setkáním se zvěří, a to v přírodě i na pokojích ! Pánové, po úklidu byly pokoje stále jako po prasátkách. Přišlo na nás totiž stěhování do EKOCENTRA Stožec. Značka: Vyměním LUXUS ZA LUXUS aneb boj o palandu v podání Romana.
Večerní programy ekologů Libora a Kristýny - život šumavských zvířátek a rostlin - byl završen pečením chleba.

Mísím, mísím Boží dárek,
až domísím, budu válet.
Až doválím, budu sázet,
až dosázím, budu píct,
až dopeču,budu jíst.
A tak se i stalo. Jedlo se, chutnalo, v bříšku bylo jako v pokojíčku.

Koukali jsme na "ten Šumavu" jako bukvice

MOBILNÍ TANEC
to na zemi je náš "dýdžej" Hanka, která fónem oznamovala utrženou podešev . . .
VÍC NÁS BRAL DANCING

Letem světem, výlet se sunul ke konci tak jako toto psaní.
Zkrátka Hančí, jsme z toho zase načas na kopici

Příští rok nešetři Hančí a kup více sněhu!
S pozdravem a sněhovou koulí za krkem

Vaši Zdeněk a Hančí

foto a text: Mgr. Zdeněk Pilař